در این پیج با نحوه قیمت گذاری کابینت کلاسیک و عوامل موثری که در تعیین قیمت هر متر کابینت کلاسیک دخیل هستند خواهیم پرداخت. برای اینکه اطلاعات تخصصی و مفید تری ارائه کنیم به سراغ یکی از نجاران با تجربه گروه معماری و طراحی دکوراسیون اُرسی می رویم تا مصاحبه ای در مورد نحوه محاسبه قیمت کابینت کلاسیک داشته باشیم.

قبل ارائه توضیحات و شروع مطلب باید بدانید که قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک به عوامل زیادی بستگی دارد و برای تعیین قیمت هر متر کابینت کلاسیک اول باید این عوامل را خوب بشناسید و بعد حدود قیمت هر یک از این قسمت ها را بدانید تا در نهایت بتوانید قیمت یک متر کابینت کلاسیک را محاسبه کنید.

عوامل موثر در قیمت هر متر کابینت کلاسیک

مهم ترین عواملی که در قیمت کابینت کلاسیک تاثیرگذار است عبارتند از :

  1. مقدار و نوع چوب مصرف شده در ساخت کابینت
  2. نوع صفحه روی کابینت کلاسیک
  3. نوع یراق (شامل لولا ، ریل ، دستگیره ، پایه و . می باشد)
  4. اندازه فضای آشپزخانه
  5. تعداد و ارتفاع ستون ها و همچنین حجم منبت کاری کابینت کلاسیک
  6. نوع روکش و رنگ مصرفی

همه این پارامتر ها در تعیین قیمت کابینت کلاسیک بسیار تاثیر گذار است و در هنگام سفارش کابینت باید با در نظر گرفتن شرایط و بودجه نوع و کیفیت هر یک از این پارامتر ها را تعیین کرد.

نوع و مقدار چوب مصرفی

چوب طبیعی تقریبا یکی از گران قیمت ترین متریال در صنعت ساختمان است. چوب های موجود در بازار که بطور معمول از آنها برای ساخت کابینت کلاسیک استفاده می شود، عبارتند از : چوب روسی ، چوب راش ، چوب بلوط ، چوب ملچ و چوب گردو . گرانترین چوب ها به ترتیب، چوب گردو ، ملچ ، بلوط و راش هستند و از همه ارزانتر چوب روسی است که معمولا برای زیرسازی و قسمت های کم اهمیت تر استفاده می شود.

 

منابع انگلیسی : homedepot.com           آخرین بروزرسانی این مقاله 1398/05/27


کابینت کلاسیک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

هزینه ی اجرای سقف شیروانی - management24 پارادوکس مدرسه شما طنز فاروجی کرمانج کورد|کورد موزیک|دانلود آهنگ جدید|اصغر باکردار|نعمت زنبیلباف|مرتضی جعفرزاده|بیدل برزویی|سایت کرمانج کورد عرشه فولادی ابتکاربنا K House بهترین سایت